Menu
×
 • Prijateľné ceny! Teraz aj s nízkym depozitom
 • Požičaj si auto rýchlo a ľahko!
 • Neobmedzená kilometráž!
 • Kdekoľvek v EU!

Výhody prenájmu motorového vozidla

Flexibilita – voľnosť pohybu

Počas dovolenky nechcete riešiť ceny taxíkov, príchody a odchody autobusových liniek, čo chcete je objavovať krajinu, improvizovať a užiť si chvíle strávené na dovolenke.

Úspora financií

Dokážete ušetriť značné finančné prostriedky pri rezervovaní tvojho auta priamo v hoteli aj keď nie ste priamo v centre mesta. Ušetrené peniaze by mohli kompenzovať cenu za prenájom auta, okrem čoho si samozrejme užijete voľnosť pohybovania sa.

Kvalita života

V momente ako pristanete na letisku v cudzej krajine si uvedomíte, že priamo na letisku máte na výber z veľkého množstva spoločností ponúkajúcich službu prenájmu motorových vozidiel. Mimo týchto spoločností existujú aj menšie, ktoré sú situované mimo priestorov letiska a zvyčajne  ponúkajú bezplatný transport do ich sídla vzdialeného pár kilometrov od letiska takzvaným „shuttle“ autobusom. Využitím služby prenájmu motorového vozidla ušetríte na poplatkoch za taxi službu a autobusy, ktoré síce sú cenovo výhodné ale tento druh dopravy môže byť nepohodlný najmä v prípadoch keď autobusové zastávky sú vzdialené od Vášho hotela.

Komfort

Prenájom auta Vám umožňuje navštíviť vzdialené miesta, skryté zákutia reštaurácie s výhľadom, ktoré nie je možné navštíviť pomocou taxi služby alebo hromadnou dopravou. Neexistuje z pohľadu komfortu nič lepšie ako pocit vedomosti, že auto na Vás čaká priamo na železničnej stanici alebo letisku. Nič pohodlnejšie ako nemusieť nosiť batožinu do autobusu, podzemia alebo platenie zbytočných dodatočných poplatkov za letiskové taxíky. Povedzte áno komfortu.

Cena

S ohľadom na existujúcu súťaž medzi jednotlivými spoločnosťami je takmer garantované, že si môžete vybrať spomedzi množstva áut za prijateľnú cenu.

Dostupnosť

Ak žijete vo veľkom meste a nepotrebujete v každodennom živote auto, nebude potrebné uzatvárať poistenie auta, platiť parkovacie poplatky, poplatky za servisné prehliadky, výmenu pneumatík.. keď auto využívate na cestu do Ikey alebo na romantické výlety. Prenajmite si auto pri príležitostí a zaplatíte menej ako keď budete auto vlastniť. Aj keď to vyzerá draho je to nepomerne lacnejšie ako auto vlastniť.

Low cost cestovanie

Je nevýhodné šoférovať vlastné auto v prípade ak plánujete šoférovať viac ako 4 hodiny aby ste sa dostali do cieľovej destinácie, špeciálne keď cestuje s deťmi. Bude pre Vás viac pohodlné nakombinovať nízko nákladový let a prenájom auta priamo na letisku. Okrem iného je jednou z výhod, že samotný trip je kratší. Dlhé hodiny cestovanie zvyšujú riziko nehody  a dostanete do svojej konečnej destinácie unavený a hladný. Musíte taktiež zvážiť váhu batožiny, počet zastávok, tankovanie a tiež náklady na hotelovú izbu.

Výborné nápady, prečo si požičať auto

Požičajte si auto s automatickou prevodovkou

Máte radi autá s automatickou prevodovkou ale neodvážite sa kúpiť si také? Pri požičaní auta s automatickou prevodovkou využite celý čas nájmu na rôzne štýly šoférovania a sami uvidíte či budete preferovať automat alebo starý dobrý manuál.

Požičajte si hybridné auta a ušetríte na parkovaní

Máte radi elektrické alebo hybridné autá? Požičajte si takéto auto a ušetríte na parkovaní a na takzvaných modrých zónach. Väčšina veľkých miest ponúka voľné parkovanie a ďalšie výhody pre elektrické autá a hybridy.

Požičajte si auto pre rôzne druhy situácií

Môžete si vybrať spomedzi cross overov, 4×4, mini, rodinných mikrobusov a štandardných sedanov … v závislosti od Vašich požiadaviek; je rozdiel cestovať na obchodnú cestu alebo romantický zájazd do Pyrenejí.

 • Obchodné stretnutie ? Môžete dokonale zapôsobiť ak si požičiate auto. Bude totiž čisté, ligotajúce sa, a v prípade záujmu auto vyššej kategórie.
 • Cestovanie s kamarátmi? Ponúkame možnosť prenájmu auta, ktoré je sedem miestne a viac miestne. Ušetríte na palivových nákladoch, logistike(jedným autom nahradíte 2-3 autá). Budete mať tiež možnosť užívať si cestovanie s celou partiou.
 • Cestovanie s deťmi ? Väčšina požičovní umožňuje prenajatie 3 detských auto sedačiek. Ak nechcete podstupovať príliš dlhú cestu a preferujete cestu lietadlom; zabudnite na detské sedačky, môžete ich mať zahrnuté priamo v cene požičaného auta.

Požičajte si auto – nevyzerajte ako turista

 • Musíte do iného mesta s požičaným autom a neviete ako takúto situáciu vyriešiť ? Väčšine spoločností prenajímajúcich autá využívajú takzvaný „one way service“ – môžete si požičať auto v jednej pobočke a pristaviť ho v inej pobočke, aj keď pôjde o iné mesto. Za túto službu je nutné zaplatiť príplatok
 • Nemáte radi ak ľudia vedia, že ste turista. Požičaním auta budete mať automaticky evidenčné číslo domovskej krajiny a budete sa cítiť bezpečne. Zahraničné autá si vystavené väčšiemu riziku krádeže.
 • Je veľmi jednoduché nájsť spoločnosť prenajímajúcu autá. V súčasnosti sa tieto spoločnosti sústreďujú na letiskách, železničných staniciach, autobusových staniciach a v centrách miest.

Alternatívy prenájmu auta

Carsharing

Spoločnosti typu Blablacar alebo Amovens poskytujú možnosť cestovanie z miesta do miesta za veľmi málo peňazí ale  logistika takéhoto transportu v prípade návštevy okolitých prímestských častí je komplikovaná. Okrem iného je dôležité si uvedomiť:

 • Nepoznáte jazdnú spôsobilosť auta, aj v prípade ak nepôjde o náročnú cestu  môžete zažiť nepríjemnú skúsenosť v prípade ak pneumatiky nie sú v dobrej kondícii.
 • Ratingová systém Blablacar je jasne definovaný, ale to nezaručuje vedomosť o tom či dotyčný vie/nevie šoférovať prípadne či jazdí neprimerane rýchlo. Keď Vám býva v aute zle, Blablacar nie je jedna z odporúčaných alternatív.
 • Často chodíte na toaletu? V tomto prípade môže byť problematické zastaviť kedykoľvek budete potrebovať, alebo možno nie, nikdy neviete.
 • Feedback na vodičov sú veľmi jednoducho sfalšovateľné.
 • Aj keď si môžete vybrať spolucestujúcich, nepoznáte až do momentu kým si nesadnete spolu do auta. Môže ísť o dobrú príležitosť spoznať nových ľudí ale nemusí.

Taxislužba

 • Ceny taxíkov nie sú prijateľné pre všetky druhy rozpočtov. Tri alebo viac ciest budú stáť od 50 EUR vyššie. Pamätajte, že v prípade ak taxikár zistí, že ste turista, je vysoko pravdepodobné  že Vás bude účtovať vyššou sadzbou len prostredníctvom výberu dlhšej trasy.
 • Volali ste niekedy do call centra taxi služby ? Väčšinou operátori nehovoria po anglicky a nie je jednoduché sa dopracovať k ich telefónnemu číslu. Je viacero taxi služieb v rovnakom meste a to je značne nepraktické.
 • Pozitívom je, že nemusíte premýšľať nad parkovaním auta.

Diaľkové autobusy

Aj napriek skutočnosti ž v Bratislave je rozvinutá mestská hromadná doprava, niektorý časti miest nie sú ideálne prepojené a je problematické sa tam dostať obzvlášť počas víkendov a sviatkov. Ak nemáte času na rozdávanie požičajte si auto.

 • Sú značne nepohodlné. Sedačky sú úzke a priestor neprimeraný. Aj napriek skutočnosti, že väčšina .
 • Nikdy neviete kto vedľa Vás bude cestovať. Keď nie ste naklonený komunikácii počas cestovania toto pravdepodobne nebude Váš druh transportu.
 • Nie je to výhodná alternatíva ak cestujete s deťmi: zvyčajne im býva nevoľno, budú sa nudiť a nie je možné aby autobus zastavil.

Mestská hromadná doprava

 • Niektoré časti mesta nie sú úplne ideálne prepojené, čo môže pri použití mestskej hromadnej dopravy znamenať stratu času, pričom autom by transport trval niekoľkonásobne menej.
 • Závisíte na dopravnej zápche a počasí. Buďte trpezlivý alebo si požičajte auto.
 • Musíte si zvyknúť na cestovný poriadok a zapamätať si, že nočné spojenie je skôr zriedkavé.
O nás
Bez obmedzenia vzdialenosti
Šofér na najatie
Zľava pre stálych zákazníkov
Kompletné poistenie
Konkurencieschopné ceny
Odvoz a dovoz vozidla
Jazyky
Kalendár
január 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
     
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Copyright 2016 © M&T Rental. All rights reserved